Loading…

Samsung po mendon edhe për Galaxy S8 Plus?

  • 11/11/2016 | 21:07

Samsung po mendon edhe për Galaxy S8 Plus?

Një raport i ri pohon se Samsung është duke rishikuar mundësinë që të sjell Galaxy S8 në dy madhësi të ndryshme për të fituar disa nga konsumatorët që dëshironin të blenin fabletin e tyre Galaxy Note 7.

Sipas The Investor, dy madhësitë e reja të Galaxy S8 do të jenë 5.7 dhe 6.2 inç.

“Në mënyrë që të tërheq konsumatorët potencial të Note që preferojnë ekran më të madh, Samsung ka vendosur të adaptojë madhësi më të mëdha për modelet e reja të S8,” ka bërë të ditur një analist anonim.
Për krahasim, Galaxy S7 dhe Galaxy S7 Edge kanë madhësi të ekranit prej 5.1 inç dhe 5.5 inç.

Raporti poashtu sugjeron që Samsung nuk do të ndërtojë një version të rrafshtë Galaxy S8 dhe se versioni më i madh i kësaj pajisje mund të ketë shtojcën ‘Plus’ në emërtim.

Në ndërkohë, Apple poashtu spekulohet se do të lansojë iPhone me ekran të plotë pa korniza në vitin e ardhshëm. iPhone 8 pritet që të largoj pullën ‘home’ dhe të ketë ekran OLED me qoshe të lakuara.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë