Loading…

Sami Lushtaku publikon personin e vrarë në Skenderaj, ishte veteran i UÇK’së

  • 09/04/2019 | 13:20

Sami Lushtaku publikon personin e vrarë në Skenderaj, ishte veteran i UÇK’së

Një vrasje e rëndë ka ndodhr dje në Skenderaj, ku një person është gjetur i vdekur brenda një veture, ndërsa sot policia bëri të ditur se dyshon për vrasje të rëndë, transmeton Gazeta Metro.

Sami Lushtaku ka treguar se personi i vrarë është Ilir Zeqiri nga fshati Kopiliq i Epërm i Skënderajt.

“Është tragjik lajmi i vdekjes së Ilir Zeqirit nga Kopiliqi i Epërm i Skenderajt. Ai ishte veteran i luftës dhe vëlla i dëshmorit Gazmend Zeqiri. Për shumë vite punoi ndershëm për ta siguruar bukën e gojës për familjen e tij. Pres nga organet e rendit që plotësisht të sqarojnë rrethanat e vdekjes”, ka shkruar Lushtaku në Facebook.

Metro ka raportuar për vrasjen e Ilir Zeqirit edhe më herët ku po cilësohet si vrasje e rëndë./gazetametro.net

https://gazetametro.net/vrasje-makaber-ne-skenderaj-fillimisht-e-vrane-me-pas-e-djegen-ne-veture/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë