Loading…

Sallata e duhur kundër anemisë, e pasur me hekur dhe vitaminë C

  • 19/03/2017 | 15:47

Sallata e duhur kundër anemisë, e pasur me hekur dhe vitaminë C

Panxhar, thjerrëza, kuinoa, karrota, spinaq dhe bajame është sygjerimi  për këdo që ka mungesë hekuri, të rritur dhe fëmijë! Thjesht përziejini të gjitha dhe sallata është gati!


Përbërësit:
1 panxhar të grirë në rende (të pagatuar)
1/2 kupë thjerrëza të ziera
1/2 kupë kuinoa të zier
1 karotë
1 kupë spinaq të vogël të grirë
Pak bajame të grira
Pak avokado (jo e domosdoshme)

Për salcën:
3 lugë të mëdha uthull molle
2 lugë të mëdha lëng limoni jeshil
2 lugë të mëdha vaj ulliri
2 lugë të mëdha mjaltë
1 lugë të madhe nenexhik të grirë
1/2 lugë mustradë
Kripë, piper/(shije.al)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë