Loading…

Salihu: Me veprimet e fundit, Agim Ademi e ka përfunduar mandatin e tij

  • 23/03/2023 | 18:35

Salihu: Me veprimet e fundit, Agim Ademi e ka përfunduar mandatin e tij

Ish-sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu ka thënë se Agim Ademi me veprimet e fundit e ka përfunduar mandatin e tij.

Salihu është i ftuar në emisionin Frontal në Televizionin T7 ku po flet rreth ngjarjeve të fundit.

Agim Ademi është dërguar në arrest shtëpiak nga Gjykata Themelore në Prishtinë.

“Futbolli ka qenë krenaria e shtetit. Me veprimet e fundit Agim Ademi e ka përfunduar mandatin e tij. Për fat të mirë ditëve të fundit ai është liruar nga akuzat 10 vjeçare. Dorëheqja e Ademit nga pozita e kryetarit do të ishte një akt moral. Fuqia e ligjit është e tillë, duhet respektohet. Pasojat po ndjehen edhe te klubet për shkak të moslicencimit”, tha Salihu.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë