Loading…

Salih Zyba e përshkruan ndryshe largimin e Shpend Ahmetit nga VV

  • 07/03/2018 | 22:08

Salih Zyba e përshkruan ndryshe largimin e Shpend Ahmetit nga VV

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba e ka përshkruar më ndryshe largimin e Shpend Ahmetit nga ky subjekt politik.


“Fluturoi, fluturoi”, ka shkruar Zyba në facebook, duke e nxitur dilemën nëse atë e kanë larguar nga kjo parti apo ka dhënë vetë dorëheqjen, shkruan Gazeta Metro.

Ndërkohë, Ahmeti dorëheqjen e bëri zyrtare përmes një letre dërguar mediave, ku tregoi disa arsye të cilat e çuan atë deri tek ky vendim.

LEXO EDHE: Ahmeti thumbon subjektin që la: Nuk hyra aty për të luftuar me njëri-tjetrin

Ndërkaq, duhet të ceket se që nga përplasja në Vetëvendosje ku u krijuan dy grupe, çdoherë u raportua se Ahmeti ishte rreshtuar nga Molliqaj, gjë që do të thotë se nuk ishte e papritur kjo dorëheqje, shkruan Gazeta Metro.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë