Loading…

Sahati i Kalasë së Gjirokastrës, rrahë pas 20 vitesh

  • 20/06/2017 | 22:56

Sahati i Kalasë së Gjirokastrës, rrahë pas 20 vitesh

Për një gjë të tillë ka njoftuar Mirela Kumbaro, ministrja e Ministrisë së Kulturës në Tiranë, përcjellë KultPlus.

Sahati i Kalasë së Gjirokastrës ka filluar të rrahë pas 20 vitesh së pushuari, kjo falë punës së Institutit të Monumenteve dhe mjeshtrit të kohës, inxhinierit të talentuar Johan Furxhi.

Për një gjë të tillë ka njoftuar ministrja e kulturës Mirela Kumbaro, e cila ka shpërndarë disa fotografi teksa është shprehur e lumtur për këtë fakt.

“Tik-tak, tik-tak. Sahati i Kalase se Gjirokastres, pas gati 20 vitesh, rreh sot me ritmin e kohes fale punes se Institutit te Monumenteve dhe mjeshtrit te Kohes, inxhinierin e talentuar Johan Furxhi. #KohaPerGjirokastrenEcenPara #PerGjirokastrenQeDuam”, ka shkruar Kumbaro në facebook.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë