Loading…

‘Sa të është gjallë Rrahman Jasharaj test me shkrim për mësimdhënësit nuk do të ketë’

  • 13/05/2022 | 22:35

‘Sa të është gjallë Rrahman Jasharaj test me shkrim për mësimdhënësit nuk do të ketë’

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës së Kosovës (SBAShK), Rrahman Jasharaj, sonte në “Argument Plus” të RTV21 deklaroi se sa të jetë gjallë ai, test me shkrim për mësimdhënësit, siç tha ai, të njohurive, nuk do të ketë.


“Sepse do të ishim rasti i dytë në krejt botën, Shqipëria e ka bërë dhe ka dështu.”, tha ai.

Kreu i SBAShK-ut u shpreh se ideja e parë për tekstin me shkrim për mësimdhënësit ka rrjedhur kur ministër ka qenë Arsim Bajrami.

“Në një kohë nervoze për shkak të përplasjeve me ne”, shtoi Jasharaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë