Loading…

‘Sa shumë e urren Kosovën, Edi Rama’

  • 01/04/2018 | 17:40

‘Sa shumë e urren Kosovën, Edi Rama’

Pas deklaratave të sotme të Edi Rama në lidhje me taksën e rrugës së Kombit pati reagime nga politika shqiptare.


Kreu i ekzekutivit në Shqipëri u shpreh se taksa 5 euro nuk ka mundësi të ndryshohet.

Në lidhje me këto deklarata reagoi edhe kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili.

Ai shkruan se me këto veprime Rama po e tregon gjithënjë e më shuëm se sa e urrën Kosovën.

Sipas Vasilit, kryeministri po e tregon gjithnjë e më tepër se nuk i bëhet vonë për Kosovën dhe e sheh në syrin e një shteti si gjithë të tjerët.

Reagimi i Vasilit:

Sa shume e urren Kryeministri Kosoven.

Sot kryeministri pati vetem nje moment sinqeriteti. Ai e tregoi qarte dhe eger urrejtjen dhe perbuzjen ndaj Kosoves.

Ai me arrogance dhe percmim i tregoi deren Kosoves, tregoi se nuk i behet vone fare per interesat ekonomike te saj, tregoi se Kosova eshte si te gjithe shtetet e tjera ne glob, tregoi se e perbuz Kosoven dhe drejtuesit e saj dhe as begenis te flase fare me ta per asnje problem.

Shkurt per kryeministrin, qe urren Kosoven ajo eshte thjesht nje klient.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë