Loading…

Sa po i kushtojnë Kuvendit spotet që Veseli po i poston në Facebook

  • 09/03/2017 | 20:22

Sa po i kushtojnë Kuvendit spotet që Veseli po i poston në Facebook

Brenda dy javësh, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka realizuar 8 spote promovuese, që i poston në faqen e tij në Facebook.

Njëra madje u publikua në edicionin kryesor të lajmeve të televizionit publik, RTK, e më vonë u tha se ishte ‘gabim teknik’.

Në faqen zyrtare të Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik figuron kjo kontratë ndërmjet Kuvendit dhe Ekonomia Online, që është portal i lajmeve. Kontrata në vlerë prej 8 mijë e 970 euro është nënshkruar për ofrim të shërbimeve audio vizuale për 6 muaj, raporton KTV.

Videot që kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, po i shfaq në Facebook, Sekretari i Kuvendit nuk i ka sqaruar nëse po bëhen nga ky ueb portal, por vetëm ka shtuar se ato po i bën stafi i brendshëm i kryetarit të Kuvendit.

Por në ueb faqen e Kuvendit nuk është asnjë incizim i asnjë takimi të Komisioneve parlamentare për shembull ose të mbledhjeve të Kryesisë.

Gjithashtu nuk është sqaruar se me çfarë shpenzime po bëhen këto video të Kadri Veselit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë