Loading…

Sa para fitoi Zuckerberg për një orë

  • 17/11/2016 | 17:03

Sa para fitoi Zuckerberg për një orë

Pak ditë më parë, rrjeti social Facebook bëri të ditur se të ardhurat e kompanisë brenda një periudhe prej tre muajve shënoi rritje enorme deri në 186 përqind.

Rritja ndikoi edhe në pasurinë personale të themeluesit Mark Zuckerberg, e cila për një orë pati rritje për 3.4 miliardë dollarë. Kjo bëri që pasuria e tij e përgjithshme të arrijë një shumë prej 56.7 miliardë dollarësh – duke e bërë atë kështu njeriun e pestë më të pasur në botë.

Sipas revistës “Forbes”, 32-vjeçari është prapa themeluesit të ‘Amazon’, Jeff Bezos, i cili ka grumbulluar pasuri prej 64 miliardë dollarësh. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë