Loading…

Sa deputetë mori AKR e Behgjet Pacollit dhe kush janë ata

  • 29/06/2017 | 15:07

Sa deputetë mori AKR e Behgjet Pacollit dhe kush janë ata

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit, që në zgjedhjet e 11 qershorit garoi në koalicion me LDK’në dhe Alternativën, sipas rezultateve përfundimtare të publikuara nga KQZ, arriti të marrë katër deputetë.

Behgjet Pacolli, këngëtari Labinot Tahiri, Korab Sejdiu e Islam Pacolli, do të jenë deputetët e AKR’së në Kuvendin e Kosovës.

Pacolli, mbërmë në një intervistë televizive, tha se partia e tij do t’i kishte rreth shtatë deputetë sikurse të mos i vidheshin votat nga LDK. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë