Loading…

Rusia sulmon autobusin me pasagjerë: 5 persona mbesin të vdekur

  • 26/02/2022 | 19:44

Rusia sulmon autobusin me pasagjerë: 5 persona mbesin të vdekur

Ish zëdhënësja  e presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka njoftuar se ushtria ruse ka sulmuar një autobus me pasagjerë në regjionin e Kharkiv,  ku kanë mbetur 5 të vdekur, transmeton Gazeta Metro.


Iuliia Mendel, përmes një postimi në Tëitter, tha se rusët kishin goditur një autobus me pasagjerë në regjionin e Kharkiv, derisa ka të lënduar nga ky sulm.

Sipas saj 5 persona kanë vdekur nga ky sulm.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë