Loading…

Rusia ofron 50 bursa për studentët shqiptarë

  • 08/09/2018 | 22:53

Rusia ofron 50 bursa për studentët shqiptarë

Rusia ka vendosur të ofrojë 50 bursa për studentët shqiptarë.


Këtë vit, Federata Ruse ka vendosur të ofrojë 50 bursa falas, njofton gazeta Koha e Maqedonisë, transmeton gazetametro.net

Këshilli Rinor i Ballkanit në bashkëpunim me Mekanizminn ” Study in Russia”, organizojnë një program dy ditor ku dhjetra profesorë nga universitete të ndryshme të Federatës Ruse prezantojnë programet dhe mundësitë e studimit në Rusi.

Aktiviteti do të mbahet në datën 9 dhe10 tetor 2018 në Tiranë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë