Loading…

Rusia ndryshon taktikën e luftës: Kjo është harta e cila tregon zonat e luftimeve në Kiev mes ukrainasve dhe rusëve

  • 26/02/2022 | 14:15

Rusia ndryshon taktikën e luftës: Kjo është harta e cila tregon zonat e luftimeve në Kiev mes ukrainasve dhe rusëve

Sot është dita e tretë prej se kur Rusia ka mësyrë pushtimin e Ukrainës. Në qendër të vëmendjes janë tentimet ruse për ta marrë nën kontroll kryeqytetin, Kievin, shkruan Gazeta Metro.


Nëpërmjet një harte të publikuar nga Twitter, shihen zonat se ku janë të përqendruara luftimet.

Harta është publikuar sot, së fundi në ora 09:30.

Ndërkaq ministri i Mbrojtjes së Ukrainës, ka thënë se Rusia po ndryshon taktikat.

Pas dështimit në betejë, ministri ka thënë se tani Rusia po sulmon me parashutistë e diverzantë në Kiev.

Ndryshe Kievi sonte nga ora 17:00 kalon në shtetrrethim. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë