Loading…

Rusia mbështet Serbinë për Kosovën dhe Republikën Serbe

  • 04/12/2016 | 15:25

Rusia mbështet Serbinë për Kosovën dhe Republikën Serbe

Rusia nuk është indiferente në lidhje me Serbinë, dhe Moska mbështet Beogradin kur është fjala në lidhje me Kosovën dhe Republikën Serbe në Bosnje, ka thënë për Radio Beogradin, ambasadori rus në Beograd, Aleksandar Cepurin, transmeton gazetametro.net.

Cepurin ka thënë se Rusia nuk është e interesuar që t’i mbajë mësim ndokujt dhe se Serbia duhet t’a dijë se çfarë është më së miri për të.

Kur vie puna tek Ballkani, Cepurin thotë se Rusia bën thirrje për stabilitet dhe qetësi. Ai gjithashtu bën të ditur që shumë shpejtë Beogradin do t’a vizitojë kryeministri Dimitrij Medvedev.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë