Loading…

Rusia do formimin e shpejtë të Asociacionit

  • 09/03/2017 | 18:37

Rusia do formimin e shpejtë të Asociacionit

Shefi i Zyrës së Rusisë në Prishtinë, Andrej Lisovoj, ka deklaruar të enjten se Asociacioni i Komunave me shumicë serbe duhet të formohet sa më parë dhe me mirëkuptimin e plotë ndërmjet palëve të cilat marrin pjesë.

“Nuk është në rregull që kanë kaluar katër vjet dhe asgjë të mos bëhet lidhur me këtë çështje”, theksoi Lisovoj.

Ai duke folur në konferencën për bashkëpunim ndërmjet komunave, e cila u mbajt në Mitrovicë, ka thënë se bashkëpunimi ndërmjet komunave në Kosovë nuk duhet politizuar, transmetojnë mediat serbe, përcjell ksp.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë