Loading…

Rusët prej 5 të mëngjesit bllokojnë radhën te bankomatat: Krijohet kaos total

  • 27/02/2022 | 08:22

Rusët prej 5 të mëngjesit bllokojnë radhën te bankomatat: Krijohet kaos total

Disa pamje që po qarkullojnë në rrjetet sociale, tregojnë rusët të alarmuar që po shkojnë pranë bankomateve të tyre në ora 5 të mëngjesit, transmeton Gazeta Metro.


Radha para tyre është e gjatë, derisa vërehet shqetësimi nga sanksionet e mbrëmshme që bën Rusinë të përjashtohet nga rrjeti SWIFT.

Por në këtë përjashtim do bëjnë pjesë vetëm disa banka, dhe disa oligarkë rusë të cilëve do t’u bllokohen asetet financiare./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë