Loading…

‘Rusët po ja therrin, po i hedhin armët, s’kanë ushqim as naftë’: Ushtria ukrainase bën thirrje për kundërofanzivë

  • 26/02/2022 | 18:29

‘Rusët po ja therrin, po i hedhin armët, s’kanë ushqim as naftë’: Ushtria ukrainase bën thirrje për kundërofanzivë

Nga Ukraina vazhdimisht po dalin raporte që tregojnë se rusët nuk e kanë aq të lehtë sa fillimisht e kishin supozuar, transmeton Gazeta Metro.


“Pushtuesit rusë po i hedhin në masë pajisjet. U ka mbaruar karburanti, ushqimi, frika është shtuar. MIRËSEVINI NË FERR! TË FITOJMË SE BASHKU! RRAHNI OKUPATORIN!”, tha Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë ukrainase.

Në Karkiv po zhvillohen luftime të egra, e ukrainasit po i zbrapsin pushtuesit nga qyteti, duke shkatërruar armatimet dhe mjetet ushtarake të rusëve./gazetametro.net

‘Nuk kemi asnjë ushtar të vrarë’: Ukrainasit i ‘bluajnë’ barbarët rusë

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë