Loading…

Rusët po i afrohen edhe këtij rajoni në Ukrainë, shihen tanke dhe autoblinda

  • 26/02/2022 | 15:11

Rusët po i afrohen edhe këtij rajoni në Ukrainë, shihen tanke dhe autoblinda

Ushtria ruse po i afrohet Welyka Biloserka, që ndodhet në rajonin Zaporozhye, shkruan Gazeta Metro.


Sipas një postimi në Twitter, aty thuhet se rusët po i afrohen këtij rajoni me një numër të madh të aramatimit.

Kjo pjesë është një qendër industriale në juglindje të Ukrainës.

Ndërkaq në këtë pjesë ndodhet edhe një hidrocentral. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë