Loading…

Ruset granatojnë qytetin Kharkiv, dhjetëra civil të vrarë dhe shumë të plagosur

  • 28/02/2022 | 16:57

Ruset granatojnë qytetin Kharkiv, dhjetëra civil të vrarë dhe shumë të plagosur

Sipas raportimeve të fundit zyrtare, 11 civil janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga granatimet e shumta në qytetin Kharkiv, përcjellë Gazeta Metro.


Zyrtarët thonë se të paktën 11 civilë u vranë dhe dhjetëra u plagosën në granatimet e Kharkiv.

Të paktën 11 civilë janë vrarë nga bombardimet ruse në qytetin e dytë më të populluar të Ukrainës, Kharkiv, të hënën, thotë guvernatori rajonal, duke shtuar se dhjetëra të tjerë janë plagosur, shkruan Time of Israel.

“Armiku rus po bombardon zonat e banuara”, shkruan Oleg Sinegubov në aplikacionin e mesazheve Telegram, duke shtuar se: “Si rezultat i bombardimeve që po vazhdojnë, ne nuk mund të thërrasim shërbimet e urgjencës… aktualisht ka 11 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur. ”/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë