Loading…

Rugova, gjeniu i politikës shqiptare

  • 21/01/2017 | 14:28

Rugova, gjeniu i politikës shqiptare

Sali Berisha, ish-kryeministër i shtetit shqiptar ka përkujtuar presidentin e ndjerë të Kosovës, Ibrahim Rugova, në 11 vjetorin e vdekjes.


Siç thotë Berisha, ai nderon përjetë gjeniun e politikës shqiptare dhe arkitektin e pavarësisë së Kosovës.

“Nderim përjetë gjeniut të politikës shqiptare, arkitektit të Kosovës së Pavarur, mikut tim, presidentit Ibrahim Rugova!”, ka shkruar Berisha./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë