Loading…

Rruga e Kombit, e bllokuar nga bora (Foto)

  • 05/01/2017 | 16:46

Rruga e Kombit, e bllokuar nga bora (Foto)
Është përkeqësuar situata në Rrugën e Kombit, e cila momentalisht është e pakalueshme. Reshjet e borës janë me intesitet të lartë dhe pa ndalim gjatë gjithë ditës.


Kemi raportuar gjatë gjithë ditës për vështirësi në lëvizje, përmes fotove dhe videove nga qytetarët, por tashmë mësohet se autostrada është krejtësisht e bllokuar. Autoriteti Rrugor Shqiptar i bën thirrje drejtuesve të automjeteve të evitojnë udhëtimin në Rrugën e Kombit, pasi nuk kalohet as me zinxhirë.

Përmes një njoftimi për shtyp, ARRSH njofton se në këtë aks rrugor ka reshje të dendura dëbore dhe qarkullimi është i pamundur. Sipas ARRSH-së pjesa më e vështirë është sidomos pas tunelit të Thirrës, pra zona e Kukësit. Po punohet nga kontraktori për ta zhbllokuar thotë ASHR-ja.

15895015_1327161580677779_6011164947134215677_n

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë