Loading…

Rrjeti ndërkombëtarë i artistëve të grafitit edhe në Prishtinë

  • 18/05/2017 | 17:12

Rrjeti ndërkombëtarë i artistëve të grafitit edhe në Prishtinë

Rjeti ndërkombëtar i artistëve “ International Meeting of Styles” vjen edhe në Prishtinë, përmes “Meetingof Styles Kosovo”


“Meeting of Styles Kosova” është edicioni i parë duke e rikthyer “Rrugën B” në Prishtinë në një vend krejtësisht tjetër. Përveç artistëve grafikë, do t’i ndryshohet edhe pamja kësaj rruge edhe me shumë ngjarje të tjera si perfomanca të ndryshme muzikore të zhanreve elektronike, hip-hop, etj.

“International Meeting Of Styles”, (MOS) është një rrjet ndërkombëtarë i artistëve dhe admiruesve të Grafitit, qe filloi në Wiesbaden, Gjermani në vitin 2002.

‘Meeting of Styles Kosova’ edicioni i parë do të mbahet me 2017 në Prishtinë, duke filluar nga ora 12:00./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë