Loading…

Rritet çmimi i naftës dhe benzinës në Kosovë

  • 30/09/2022 | 08:55

Rritet çmimi i naftës dhe benzinës në Kosovë

Ministria ka publikuar çmimin tavan për derivatet e naftës për ditën e sotme.


Ajo çka vërehet, është fakti se edhe nafta edhe benzina sot janë shtrenjtuar për nga 1 cent.

Nafta, nga 1 euro e 60 centë sa ishte dje, sot është bërë 1 euro e 61 centë.

Ndërkaq benzina nga 1 euro e 33 centë për litër sa ishte dje, sot kushton 1 euro e 34 centë.

Gazi ndërkaq sot kushton 76 centë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë