Loading…

Rritet buxheti për pensionet e veteranëve

  • 27/12/2016 | 22:48

Rritet buxheti për pensionet e veteranëve

Buxheti i ndarë për veteranët e luftës do të rritet nga 38 milionë në 43 milionë.


Po ashtu, veteranët e luftës do të marrin pensionet ashtu siç u takojnë sipas kategorisë, pa asnjë zbritje. Ndërkohë, edhe shumë risi të tjera për veteranët e luftës i ka bërë të ditur Hysni Gucati, Kryetar i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-s.

Në emisionin Fakt Plus në Tribuna Channel ai ka thënë se pas shumë takimesh me Qeverinë dhe ekspert të cilët janë duke punuar në plotësim ndryshimin e Ligjit për veteranet, kanë arritur deri të një marrëveshje e cila pritet që para festës të bëhet zyrtare.

Gucati, fajësoj politikën dhe hierarkinë ushtarake për fryrje të listave të veteranëve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë