Loading…

Rriten ndjeshëm rastet me virus në Shqipëri, 289 të infektuar në 24 orët e fundit

  • 25/06/2022 | 17:37

Rriten ndjeshëm rastet me virus në Shqipëri, 289 të infektuar në 24 orët e fundit

Gjashtë qytetarë të infektuar me COVID janë shtruar në spital gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin në total në 15 të pacientëve në COVID3.


Ditët e fundit ka pasur rritje të infektimeve ditore, në krahasim me periudhën e kaluar.

Nga 1021 testime në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitivë me COVID19 289 qytetarë në vend.

203 ishin në Tiranë, nga 10 qytetarë në Durrës, Fier, 9 në Vlorë, 8 në Sarandë, 7 në Gjirokastër, nga 6 qytetar në Patos, Lushnje, nga 4 qytetarë në Shkodër, Lezhë, nga 3 qytetarë në Kurbin, Roskovec, nga 2 qytetarë në Krujë, Korçë, Elbasan, nga 1 qytetar në Shijak, Kamëz, Vorë, Kavajë, Dibër, Divjakë, Mallakastër, Himarë, Përmet, Tepelenë.

Janë 1,644 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 32 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 273,652 që nga fillimi i epidemisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë