Loading…

Rripi që e zëvendëson tastierën (Video)

  • 01/12/2016 | 08:23

Rripi që e zëvendëson tastierën (Video)

Ky rrip i thjeshtë është në të vërtetë një tastierë “wireless” dhe prekja me të veshur mund të kthejë çdo sipërfaqe në një tastierë kompjuteri.

Ju mund të përdorni një seri kombinimesh të gishtave për të shtypur dhe secila prej tyre përputhet me një gërmë. Kjo ju lejon të shtypni në një tastierë vetëm me një dorë.

Ndërsa ka një proces mësimi për t’u përdorur, objekti teknologjik ofron edhe një sërë avantazhesh. Nuk është aspak i bezdisshëm dhe ju mundëson të shtypni kudo që ndodheni.

Gjithashtu, ai ka një numër kapacitetesh të reja me VR, për vendet ku shtypja është më e vështirë. Me pak fjalë, ky rrip është teknologjia e brezist të ri që mund ta mbajmë veshur.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë