Loading…

Rrëzohet druri në Prishtinë, për pak ta zë kalimtarin

  • 22/06/2022 | 21:02

Rrëzohet druri në Prishtinë, për pak ta zë kalimtarin

Një qytetar me emrin Fatmir Popova, në grupin “Prishtina Network” ka publikuar një fotografi të një dege lisi që është rrëzuar sot si pasojë e erërave në rrugën “Fehmi Agani” në kryeqytet.


Ai ka thënë se dega e rrëzuar për pak nuk e ka zënë një qytetar, kalimtar të rastësishëm në rrugë.

Për rrezikun, ai ka thënë se para një jave ishte njoftuar Komuna dhe ndërmarrjen “Hortikultura”, por nuk ëshë ndërmarrë asnjë masë preventive.

“Para një jave kemi kontaktuar Komunën e Prishtinës Hortikulturën për rrezikun nga lisat qe është në Rrugën Fehmi Agani, në fakt dolën inspektorët dhe i bënë një foto por asgjë më shumë. Sonte përpak sa nuk e zuri nje kalimtarë një pjesë e madhe e lisit që u thye nga era”, ka shkruar ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë