Loading…

Rrëzimi i skeleve në Ortopedi lëndon mjekun, teknikun dhe pacientin

  • 05/05/2017 | 17:20

Rrëzimi i skeleve në Ortopedi lëndon mjekun, teknikun dhe pacientin

Tre persona janë lënduar pasi janë rrëzuar skelet në Klinikën e Ortopedisë në QKUK.

Ata janë dërguar menjëherë në klinikën emergjente për të marrë ndihmën e parë, ndërsa mjekët kujdestarë bëjnë të ditur se gjendja e tyre është jashtë rrezikut për jetë, raporton KTV.

Personat e lënduar janë një pacient i klinikës së ortopedisë, fizioterapeuti Tefik Jashari dhe një teknik i ortopedisë.

Vet Jashari ka konfirmuar për KTV-në se të gjithë të lënduarve u është ofruar ndihma e nevojshme dhe ata tash janë kthyer në klinikë.

“Kemi qenë duke e shëtitur pacientin dhe për një moment kanë rënë skelet dhe na kanë lënduar që të treve, mua, teknikun dhe pacientin i cili është lënduar më shumë. Ne na është dhënë ndihma në klinikën emergjente dhe tash jemi kthyer në ortopedi”, ka thënë Jashari.

Pacienti i cili është lënduar është 56-vjeçar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë