Loading…

Rrezik nga ortekët në Brezovicë

  • 05/01/2017 | 23:45

Rrezik nga ortekët në Brezovicë

Bora e madhe e së enjtes ka sjellë edhe ortekë të shumta në Brezovicë, duke vështirësuar qarkullimin në masë të madhe.


Qemajl Jonuzi, udhëheqës i divizionit për mirëmbajtje, ka deklaruar për koha.net se kjo nuk duhet të përbëjë shqetësim për qytetarët, por ata duhet të kenë kujdes dhe të dinë se në atë rrugë nuk mund të kalohet.

“Ka shumë ortekë dhe sonte nuk mund të hapet rruga, për shkak të shpeshtësisë së ortekëve. I kemi rekomanduar edhe më herët qytetarët, që të mos nisen drejt Brezovicës”, ka thënë ai duke shtuar se qytetarët që janë atje kanë disa opsione rrugësh për të dalë nga Brezovica.

Jonuzi ka bërë të ditur se qarkullimi do të lehtësohet nesër.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë