Loading…

Rrëshqet bora, bie mbi terrasën e një lokali (Foto)

  • 12/01/2017 | 16:20

Rrëshqet bora, bie mbi terrasën e një lokali (Foto)

E plotësuar:

Tre persona janë lënduar në një kafene në lagjen “Dardania” në Prishtinë, pasi copa të akullit dhe bora kanë rënë nga kati i dhjetë i ndërtesës.Bora e madhe që ra ditëve të fundit, shkaktoi probleme për qytetarët. Por, edhe sot kur temperaturat janë ulur dhë bora ka nisur të shkrihet, qytetarët ende po i ekspozohen rrezikut.

Këtë radhë, të rrezikuar kanë qenë qytetarët që po qëndronin në kafiterinë ‘StayBar’ në lagjen Dardania të Prishtinës.

Në vendin e njohur si “Te Santea”, bora ka rrëshqitur nga kulmet e banesave, duke rënë mbi tarrasën e lokalit ‘StayBar’.

Njoftohet për tre persona të lënduar, të cilët po qëndronin në zonën ku pihej duhani në momentin kur rrëshqiti akulli.

bore mbi terase

Ndërkohë, Policia kanë thënë se nuk kanë çfarë të bëjnë. /gazetametro.net


15995494_10211118467308782_1187081809_n

15967398_1173685322749380_809227037_o
15978371_10211118467668791_1066465234_n

15995614_1173685272749385_411033311_n

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë