Loading…

Rrëfimi emocionues i Fatmir Limajt: Plumbin e kam ende në krahë, nuk mund ta harroj përqafimin e fëmijëve

  • 17/02/2022 | 11:17

Rrëfimi emocionues i Fatmir Limajt: Plumbin e kam ende në krahë, nuk mund ta harroj përqafimin e fëmijëve

Komandant ‘Çeliku’, Fatmir Limaj, ka rrëfyer se si ishte kyçur në luftë dhe ka dhënë disa detaje interesante rreth jetës së tij, shkruan Gazeta Metro.


Para tij ishin betuar ushtarë të shumtë që ishin të gatshëm të vdisnin për atdhe.

Betimi i tyre është vetëm një prej shumë kujtimeve të bukura që i ruan Fatmir Limaj, i cili shërbente si komandant i Brigadës 121, “Kumanova”.

Një kujtim i jashtëzakonshëm për të është kyçja në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

Derisa flet për luftën, nuk mund t’i harroj momentin e arrestimit të babait dhe vëllait të tij. Gjithashtu, edhe sulmin ndaj familjes Jashari.

Sa herë e mendon kthimin në familje, Limajt i shfaqet para përqafimi që i kishin dhuruat fëmijët e tij.

Më poshtë keni rrëfimin e tij. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë