Loading…

Rrëfen me lot në sy gruaja e cila u përdhunuar nga burri i Nicky Minaj

  • 24/09/2021 | 13:39

Rrëfen me lot në sy gruaja e cila u përdhunuar nga burri i Nicky Minaj

Jennifer Hough, gruaja që akuzoi bashkëshortin e reperes Nicki Minaj, Kenneth Petty, për përdhunim në vitin 1994, ka folur kundër çiftit në një intervistë të dhënë së fundmi.


Në intervistën e saj të parë televizive para kamerave, Hough dhe avokati i saj, Tyrone A. Blackburn, në The Real kujtuan në detaje atë që i ndodhi më 16 shtator 1994, kur Hough dhe Petty ishin të dy 16-vjeçarë që jetonin në Jamaica, Queens, në New York.

Ajo u tha se u ndesh me bashkëshortin e Minaj gjatë rrugës për në shkollë, kur ai më vonë i vuri diçka pas shpine – e cila në atë periudhë ajo mendonte se ishte një armë, por në paraqitjen e 13 gushtit, u sqarua se ishte një thikë dhe e dëgoi në shtëpi ku dhe abuzoi seksualisht me të.

“Jam lodhur nga frika”, tha Hough.

Kujtojmë se Kenneth u arrestua për përdhunim të shkallës së parë dhe më vonë u deklarua fajtor për tentativë përdhunimi. Ai u dënua me 18 deri në 54 muaj burgim.

Sipas dokumentave të dorëzuara në Gjykatë, paditësja (Hough) nuk ka punuar që nga maji i vitit 2020 për shkak të depresionit të rëndë, paranojës, ngacmimeve dhe kërcënimeve nga të pandehurit (Minaj dhe Petty) dhe bashkëpunëtorët e tyre.

Gjatë një seance virtuale, 43-vjeçari u deklarua fajtor dhe tani po përballet me një maksimum prej 10 vitesh me një lirim të mbikëqyrur.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë