Loading…

Rrëfehet nusja 19 vjeçe që helmoi vjehrrën: Ja pse e bëra

  • 02/07/2017 | 13:28

Rrëfehet nusja 19 vjeçe që helmoi vjehrrën: Ja pse e bëra

E reja Elda Tanushi, 19-vjeçarja nga qyteti i Durrësit që helmoi vjehrrën e saj ka dhënë dëshminë e saj në polici.


E reja ka rrëfyer në polici arsyet që e shtynë të ndërmerrte këtë veprim.

Ajo ka thënë se ishte martuar vetëm 4 muaj më parë, por që nga ai moment sherret me vjehrrën kishin qenë të vazhdueshme, madje edhe është dhunuar.

“Ngrinte dorë mbi mua e më rrihte, prandaj nuk durova dot,”- ka rrëfyer nusja.

Në gjithë këto sherre, bashkëshorti i 19-vjeçares nuk ka qenë prezent, pasi fill pas dasmës ai ka emigruar në Greqi, aty ku punonte prej vitesh.

Pas martese ai ua ka besuar nusen, prindërve, por me sa duket bashkëjetesa mes të treve ka degjeneruar në sherr. /BW

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë