Loading…

Rrahje brenda objektit të Universitet të Mitrovicës, thuhet se janë zyrtarë

  • 24/03/2022 | 13:07

Rrahje brenda objektit të Universitet të Mitrovicës, thuhet se janë zyrtarë

Një përleshje fizike raportohet të ketë ndodhur në objektin e Universitetit të Mitrovicës.


Kjo është raportuar nga mediat lokale, ku thuhet se zyrtarët e këtij universiteti janë rrahur mes vete.

E sipas këtyre raportimeve kjo nuk është hera e parë që një përleshje e tillë ndodhë pikërisht në këtë Universitet.

Edhe më herët profesorët e këtij universiteti ishin rrahur, për shkak të një mosmarrëveshje që kishin patur rreth shfrytëzimit të sallave.

Në disa prej rasteve kishte ndërhyrë edhe Policia e Kosovës, ndërsa për rastin e fundit nuk janë dhënë detaje shtesë nga njësitë policore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë