Loading…

ROSU tërhiqet nga Jarinje

  • 14/01/2017 | 22:09

ROSU tërhiqet nga Jarinje

Mësohet se Forcat Speciale të Policisë së Kosovës (ROSU), kanë filluar tërheqjen nga pika kufitare Jarinje.


ROSU dhe Polica e Kosovës, sot kanë shtuar praninë e tyre në pjesën veriore të vendit, pas nisjes së trenit nga Beogradi, që për qellim kishte të arrinte në veri të Kosovës. Polica ishte në gjendje gatishmërie për të ndaluar hyrjen e trenit.

rosu3-1

Treni pasi ka arritur në Rashkë, qytet i Serbisë 10 kilometra larg kufirit të Kosovës, është detyruar të kthehet në Beograd.

rosu4-1-780x439

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë