Loading…

ROSU kthehet nga pika kufitare me Serbinë

  • 14/01/2017 | 22:19

ROSU kthehet nga pika kufitare me Serbinë

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës, përkatësisht të njësitit Special ROSU kanë filluar sonte rreth orës 21:00 tërheqjen nga pika kufitare me Serbinë, në veri të Kosovës.

Në kolonën e gjatë të dhjetëra automjeteve të rënda, këto forca janë drejtuar për në Leposaviq e më pas edhe në Prishtinë.

ROSU shkoi sot në veri për të parandaluar hyrjen e trenit serb në Kosovë. /gazetametro.net

rosaa-1

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë