Loading…

Ronaldo reagon për luftën në Ukrainë: Ne duhet të krijojmë një botë më të mirë për fëmijët tanë

  • 26/02/2022 | 09:17

Ronaldo reagon për luftën në Ukrainë: Ne duhet të krijojmë një botë më të mirë për fëmijët tanë

Ngjarjet e fundit që janë duke ndodhur në Ukrainë, pas sulmeve të shtetit rus ndaj saj kanë tronditur të gjithë globin, duke shkaktuar reagime të shumta nga figurat publike, transmeton Gazeta Metro.


Një ndër personazhet e fundit që ka reaguar është ylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo, ai përmes një ‘story’ në Instagram ka publikuar një foto ku në të ka shkruar: ‘Ne duhet të krijojmë botë më të mirë për fëmijët tanë, lutem për paqe në botën tonë’.

Fituesi i pesë herë topit të artë njihet për humanitetin e tij pasi në të kaluarën ka ndihmuar shumë familje të varfëra në botë që kanë pasur nevojë.

Së fundmi Manchester United ka konfirmuar zyrtarisht se do të heqë dorë nga kompania ajrore ruse Aeroflot si sponsor. Linja ajrore në pronësi ruse u ndalua të hynte në Mbretërinë e Bashkuar për shkak të sanksioneve që u vendosën nga kryeministri Boris Johnson të enjten pas pushtimit rus të Ukrainës.

Më poshtë gjeni edhe foton e publikuar nga Cristiano Ronaldo. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë