Loading…

Ronaldo ‘përshëndetet’ me shokët e skuadrës, dëshiron largimin nga Juventus

  • 27/05/2021 | 13:02

Ronaldo ‘përshëndetet’ me shokët e skuadrës, dëshiron largimin nga Juventus

Il Messaggero raporton se sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo u ka thënë shokëve të tij të skuadrës se dëshiron të largohet nga Allianz Stadium.


Ylli portugez aktualisht po përgatitet për Euro 2020 por nxiti spekulimet e një largimi nga Torino këtë verë duke zbuluar se ai ‘ka arritur objektivat e tij në Itali’.

36-vjeçari u bashkua me Juventusin në korrik të vitit 2018 dhe ai ka fituar dy Scudetto, një Coppa Italia dhe dy Supercoppa Italiana gjatë kohës së tij me Zonjën e Vjetër.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë është lidhur me një rikthim në Manchester United ose Real Madrid në javët e fundit, e madje Sporting CP dhe Paris Saint-Germain janë përmendur si destinacione të mundshme.

Gazeta raporton se kapiteni i Portugalisë u ka thënë shokëve të tij të skuadrës se ai do të dëshironte të largohej këtë verë dhe kështu të përfundonte punën e tij me klubin pas 133 ndeshjeve zyrtare dhe 101 golave ​​me Bianconerët.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë