Loading…

Ronaldo i pandalshëm në vitin 2023: ‘CR7’ ka më shumë gola se ndeshje

  • 27/03/2023 | 14:47

Ronaldo i pandalshëm në vitin 2023: ‘CR7’ ka më shumë gola se ndeshje

Cristiano Ronaldo po tregohet i pandalshëm në vitin 2023.


Ylli portugez i realizoi dy gola mbrëmë në fitoren e Kombëtares së tij ndaj Luksemburgut me rezultat 5:0, ndërsa golat tjerë i shënuan Joao Felix, Bernardo Silva, Otavi e Rafael Leao.

Me këtë rast, 38 vjeçari arriti në kuotën e 13 golave në 12 ndeshje të zhvilluara në tre muajt e parë të këtij viti, shkruan “Gazeta Express”.

Kjo i bie që “CR7” ka statistika impresionuese me më shumë gola se ndeshje.

Ai e sheh veten përkrah sulmuesve më në formë të futbollit evropian këtë vit si Rashford, Haaland e Osimhen.

Njëherësh, futbollisti i Al-Nassr arriti në kuotën e 122 golave me Kombëtaren nga 198 ndeshje të zhvilluara, prej tyre 11 veç ndaj Luksemburgut.

Pra, Ronaldo synon ta arrijë numrin jubilar prej 200 ndeshjesh me Portugalinë, me të cilën ishte shpallur kampion i Evropës, e me të cilën synon të luajë edhe në Euro 2024.

Pra, përkundër moshës së shtyrë, ish-futbollisti i Sportling Lisbonës, Manchester Unitedit, Real Madridit dhe Juventusit po tregon se nuk është ende i mbaruar.

Më të fundit
...

  • 02/06/2023 | 04:01
...

  • 02/06/2023 | 04:00
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë