Loading…

Ronaldo do të kthehet në Europë

  • 30/01/2023 | 10:45

Ronaldo do të kthehet në Europë

Cristiano Ronaldo “do të kthehet në Evropë” në një fazë dhe nuk do ta përfundojë karrierën e tij të jashtëzakonshme në Arabinë Saudite, pranon menagjeri i Al-Nassr, Rudi Garcia.


Superylli portugez e gjen veten në Lindjen e Mesme pasi u lirua si agjent i lirë nga Manchester United në nëntor 2022

Ronaldo ishte i lidhur me një numër klubesh në atë fazë, nga Anglia në Amerikë, por përfundoi duke u angazhuar në kontratën më fitimprurëse në futbollin botëror ndërsa u largua nga garat evropiane.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë ka nënshkruar një marrëveshje dyvjeçare, e cila do ta shtyjë atë drejt ditëlindjes së tij të 40-të.

Trajneri francez, i cili po punon me të madhin e të gjitha kohërave në Riad, ka thënë: “Cristiano Ronaldo është një shtesë pozitive, pasi ndihmon në shpërndarjen e mbrojtësve. Ai është një nga lojtarët më të mirë në botë. Ai nuk do ta përfundojë karrierën e tij në Al-Nassr, ai do të kthehet në Evropë”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë