Loading…

Romë, 54 vjeçari shqiptar kapet me 16 kilogramë drogë

  • 10/02/2017 | 10:43

Romë, 54 vjeçari shqiptar kapet me 16 kilogramë drogë

Një sasi prej 16 kg drogë e llojit kokainë është sekuestruar nga policia italiane, ndërsa në pranga ka përfunduar një shqiptar.


Mediat e Italisë bëjnë me dije se është arrestuar 54 vjeçari me iniciale K.A, në makinën e të cilit u gjet sasia e drogës që do t’i sillte qindra mijëra euro nga shitja.

Policia italiane zhvilloi një kontroll të befasishëm të një automjeti që ishte në një autolarje në Romë. Shqiptari u përpoq të largohej duke braktisur veturën, por u arrestua pak momente më vonë.

Ishte qentë antidrogë ata që zbuluan lëndën narkotike e ndarë në disa pako dhe e futur në një vend të posaçëm në pjesën e motorit dhe të papërshkrueshëm nga uji.

Shqiptari mendohet se luante rolin e korrierit të drogës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë