Loading…

Role krokante me djathë dhe kore të gatshme

  • 19/10/2021 | 16:18

Role krokante me djathë dhe kore të gatshme

Kafjall i shijshëm apo darkë e lehtë

Përbërësit:

– 1 paketim kore të gatshme;
– 120 g djathë;
– 2 vezë;
– 1 qese e vogël pluhur ëmbëlsirash;
– kripë, sipas shijes;
– ujë mineral.

Përgatitja:

Bëni fillim dhe bashkoni. Pastaj koret pritni në formën e trekëndëshit.

Mbushni rolet dhe mbështillni. Pastaj hidhni sipër ujin mineral dhe kaloni në një tepsi për pjekje.

Lyeni me të verdhët e vezëve dhe me ajkë dhe, sipas dëshirës, shtoni susam.

Piqni në 200 gradë 10 deri në 12 minuta.

Ju bëfshin mirë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë