Loading…

Rok grupi nga Mitrovica që bashkon serbët me shqiptarët (Video)

  • 05/12/2016 | 12:24

Rok grupi nga Mitrovica që bashkon serbët me shqiptarët (Video)

Mitrovica-një qytet i ndarë nga një lumë, me serbë të cilët jetojnë në një anë, dhe shqiptarë që jetojnë në anën tjetër.

Por, një projekt është duke u përpjekur që t’i bashkojë ata përmes muzikës. Shkolla e rokut në Mitrovicë, jep mësim për të dy etnitetet.

Kështu, disa prej tyre kanë formuar grupe muzikore së bashku, dhe kanë kuptuar se mund të punojnë në harmoni, pavarësisht rrethanave të jashtëzakonshme.

Jelena dhe Edona kanë zbuluar për BBC se si dashuria e tyre për muzikën ka çuar në një miqësi e cila i ka harruar dallimet kulturore./gazetametro.net

mary1

https://www.youtube.com/watch?v=1hqsiE46SiU

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë