Loading…

Robotët do të na marrin vendet e punës

  • 12/05/2017 | 22:41

Robotët do të na marrin vendet e punës

Bill Gates është pesimist. Ai thotë se brenda 20 viteve të ardhshme mund të jenë me mijëra, në mos miliona, që do të humbasin vendet e tyre të punës.


Njerëzit do të humbasin vendet e tyre të punës, dhe për këtë fajtorë do të jenë robotët, që po bëhen gjithnjë e më të sofistikuar, përcjellë gazetametro.net.

Për këtë miliarderi dhe filantropi amerikan Bill Gates, ka propozuar taksimin e androidëve. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë