Loading…

Rivalitet mes Apple dhe Samsung, iPhone 8 me çmim rekord

  • 12/04/2017 | 18:54

Rivalitet mes Apple dhe Samsung, iPhone 8 me çmim rekord

Kompania më e madhe e teknologjisë “Apple” do të sjellë në treg modelin më të ri të telefonave celularë që pritet të ketë çmimin më të madh deri tani të modeleve të saj.


Kjo komapani do të sjellë iPhone 8 me një çmim marramendës. “Apple” ka lajmëruar se ky çmimi do të jetë mbi 1000 euro,  duke qenë më i shtrenjti nga sistemi Android. Memoria e tij pritet të jetë 256 GB ndërsa pritet të jetë i sofistikuar në çdo aspekt., transmeton Gazeta Metro

iphone-8-concept-03

Kompania “Apple”është duke punuar që të rivalizojë fuqishëm “Samsung” pas lansimit të “Galaxy S8”. Sipas tyre iPhone 8 do të jetë shumë më ndryshe dhe i përkryer në çdo aspekt.

Ndërsa Galaxy S8-ta do të ketë një buton të dedikuar për Bixby. Apple dhe Google ofrojnë vetëm gjeste me prekje ndërsa Samsung do të jetë i pari që implementon këtë qasje. Madje gjigandi Korean thotë se Bixby do të zgjerohej përtej telefonëve në televizorë dhe elektroshtëpiake.

nintchdbpict000266677244-e1473852629732

Samsung thotë se Bixby është ndryshe sepse nëse një aplikacion e mbështet atë, asistenti virtual do të shfrytëzojë të gjitha veçori dhe funksionalitetet e tij. Këtë nuk e ofrojnë dot as Cortana, as Siri e as Google Assistant. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë