Loading…

Rita Ora flet sërish për marrëdhënien me partnerin e saj Taika Waititin: Të martohem ishte ajo që kam ëndërruar që në fëmijëri

  • 26/11/2022 | 10:14

Rita Ora flet sërish për marrëdhënien me partnerin e saj Taika Waititin: Të martohem ishte ajo që kam ëndërruar që në fëmijëri

Rita Ora ka treguar se si “gjithmonë ka ëndërruar të martohej” që kur ishte fëmijë, mes martesës së saj sekrete me bashkëshortin Taika Waititi.


Këngëtarja, 32 vjeç, thuhet se ka lidhur martesën me regjisorin, 47 vjeç, në një ceremoni private këtë verë dhe megjithëse nuk e ka konfirmuar kurrë në mënyrë eksplicite martesën, miqtë e saj të ngushtë e kanë bërë.

Dhe duke folur në një intervistë me Louis Theroux, e cila transmetohet javën e ardhshme, por u filmua para martesës së saj të raportuar, Rita foli rreth Taika, duke thënë se ai është një ‘njeri i mrekullueshëm’.

Duke folur për mendimet e saj për martesën, Rita i tha: “Kemi folur për fejesë padyshim. Jam e lumtur”, raporton The Mirror.

“Të martohem është diçka për të cilën kam ëndërruar që kur isha fëmijë, dhe ai është padyshim një njeri i shkëlqyer. Ai është i mrekullueshëm, kam arritur në një pikë ku jam shumë e përmbajtur dhe e vendosur”, shprehet Rita.

Krijuesja e hitit “Anywhere” vazhdoi të thotë se i pëlqen ‘të jetë e dashuruar’ dhe tregoi se është një ‘person jashtëzakonisht pasionant’ kur bëhet fjalë për çështjet e zemrës.

Ndërkohë, Taika së fundmi foli për takimin me Ritën, ku dyshja ishin takuar për herë të parë kur aktori Robert Pattison e solli në shtëpinë e tij.

“Ne filluam të bisedonim dhe për tre vitet e gjysmë të ardhshme ne ishim thjesht shokë të mirë. Ne ishim në marrëdhënie të ndryshme, të dy. Ishte një miqësi e mirë dhe më pas vendosëm ta prishnim”, ishte shprehur regjisori.

Taika vazhdoi duke thënë se i pëlqen që çifti të dy janë punëtor dhe kanë pavarësinë e tyre, por janë edhe ‘miqtë më të mirë’.

Në gusht u raportua se çifti u martuan në një ceremoni intime në Londër.

Këngëtarja u tha se tashmë ka ndryshuar mbiemrin dhe do të njihet si Zonja ‘Waititi-Ora’.

Në muajt pas martesës së tyre, Rita dhe Taika janë fotografuar të dy me unaza ari në gishtat.

Rita dhe Taika filluan të takoheshin në mars 2021, përpara se të dilnin publike me romancën e tyre atë gusht.

Çifti u fejua në qershor dhe tani burimet pohojnë se ata po planifikojnë një festë të madhe për të festuar martesën e tyre sekrete me miqtë dhe familjen.

Këngëtarja britanike dhe regjisori thuhet se po planifikonin një ceremoni të afërt jashtë vendit përpara se të festonin me kolegët e tyre në një festë të madhe në Londër.

Taika ishte martuar më parë me producentin Chelsea Winstanley, por dyshja besohet se janë ndarë në heshtje në vitin 2018 ata bashkë kanë dy fëmijë.

Rita dhe Taika ndërkohë së fundmi bashkë-prezantuan ceremoninë e MTV EMA që u mbajt në Gjermani.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë