Loading…

Rita Ora dhe i dashuri i saj shkëlqyen në ‘Oscar AfterParty’

  • 28/03/2022 | 14:16

Rita Ora dhe i dashuri i saj shkëlqyen në ‘Oscar AfterParty’

Festa e organizuar nga revista “Vanity Fair” në kuadër të mbrëmjes së çmimeve “Oscars” u zhvillua këtë vit në Qendrën “Wallis Annenberg” për Artet Performuese në Beverly Hills.


Si gjithmonë, yjet ishin kujdesur për paraqitjen e tyre këtë mbrëmje. Këngëtarja shqiptare me famë botërore u shfaq me një fustan kadifeje të zezë me vezullim dhe bizhuteri me shkëlqim përgjatë dekoltesë me gurë.

Këngëtarja 31 vjeçe, ishte e shoqëruar nga i dashuri i saj, regjisori 46-vjeçar Taika Waititi, i cili dukej gjithashtu elegant i veshur me një kostum të hirtë. Pamjes së saj, Rita Ora i kishte shtuar mantel dramatik të bardhë, i cili e bënte të dukej edhe më tërheqëse.

Flokët e interpretueses së hitit “Poison” ishin të ndara në njërën anë dhe të stiluara në kaçurrela të rrjedhshme në anën tjetër. Ajo i kishte bërë flokët me valë të lehta ndërsa tregonte vathët e saj prej gurëve smeraldi.

“Oscars 2022” përmbylli me sukses edicionin e 94-të të ndarjes së çmimeve të Akademisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë