Loading…

Rishfaqet Nazi i Aurorës: S’jam Pejgamber, por i dërguar i Zotit

  • 28/02/2022 | 12:25

Rishfaqet Nazi i Aurorës: S’jam Pejgamber, por i dërguar i Zotit

Nazmi Sfishta i grupit Aurora ka befasuar sërish me deklaratën e tij ku përmendi Zotin dhe Pejgamberin.


Ai ka treguar se pas deklaratës që kishte bërë duke thënë që është i dërguari i Allahut ai ka treguar se njerëzit e kanë shikuar si të ‘çmendur’.

“E kam parë që një pjesë e njerëzve më kanë shikuar me një shikim si ky është i çmendur mental ose i sëmurë ose mashtrues. Kjo periudhë nuk ka qenë e lehtë për mua” tha ai për n’Kosovë Show.

Por ai nuk e mohoi, Nazi sërish e theksoi se është e vërtetë ajo çka kishte thënë kohë më parë dhe se e ndjen kënaqësinë shpirtërore.

“Kom kënaqësinë që i madhi Zot e din që ajo është e vërtetë që unë e kam thanë. E ndjej kënaqësinë shpirtërore. Këtu nuk ka asnjë pikë gënjeshtre sepse gënjeshtra është mëkat i madh”, tha Sfishta.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë