Loading…

Rinumërimi i votave: Daka fton Policinë dhe Prokurorinë

  • 17/10/2019 | 10:46

Rinumërimi i votave: Daka fton Policinë dhe Prokurorinë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë  vendim që të rinumërohen edhe 530 vendvotime, shkruan Gazeta Metro.


Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, nga mbledhja e sotme e këtij komisioni ka ftuar organet e sigurisë që të jenë të pranishme në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve.

“Askush nuk i ndalon Prokurorinë dhe Policinë që të jenë nga të pranishme në QNR”, ka thënë Daka, njofton Klan Kosova.

“Lirisht mund të qëndrojnë aty dhe t’i marrin provat me emra dhe numra të vendvotimeve ku ka ndodhur manipulime”.

KQZ ka vendosur që 530 vendvotime t’i dërgojë në rinumërim./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë